niedziela, 8 marca 2015

Chyba każdy marzy o doskonale równych i gładkich ścianach , a dodatkowo sufitach, bez żadnych chropowatości czy także dziur. Wygładzanie ścian jest ważnym elementem wykończenia nowych pomieszczeń, niemniej jednak również przed odświeżaniem i malowaniem ścian trzeba zadbać o ichniejszym powierzchnie. Okazuje się, że najprostszym i równocześnie najszybszym wyjściem, które zapewnia efekty jest zastosowanie gipsu, a później wygładzenie powierzchni, w czym pomocna jest szlifierka do gipsu.

Czym jest gips? To materiał podlegający łatwej obróbce , a oprócz tego mający dobry wpływ na mikroklimat panujący w pomieszczeniach, co również posiada bezpośrednie przełożenie na pozytywne samopoczucie wszystkich lokatorów.

Do wygładzenia powierzchni można użyć paru rodzajów gipsu, w zależności od potrzeb. Gips szpachlowy stosowany jest przede wszystkim w celu uzupełnienia największych ubytków. Gładzie gipsowe pozwalają dostać jeszcze bardziej gładkie ściany i mają na tyle jasny kolor, że bez problemu pokrywa się je farbą.

Co należy zrobić po nałożeniu gipsu, ażeby powierzchnia stała się de fakto perfekcyjnie równa i gładka?

Kiedy warstwy gipsu przeschną, to powinno się je po prostu wyszlifować i tu najlepszymi pomocnikami są szlifierki do gipsu, które nie tylko przyspieszają prace, niemniej jednak i zapewniają doskonały efekt. To niestety dość żmudna praca i raczej niedużo przyjemna z powodu unoszącego się pyłu. Owszem, niemal wszystkie szlifierki do gipsu są oprócz tego wyposażone w przyłącze do odkurzacza, jednak dosłownie odkurzacz nie jest w stanie zniwelować całkiem nieprzyjemnego pyłu.

Więcej: szlifierki do gipsu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz