wtorek, 6 stycznia 2015

Aparaty cyfrowe i ich funkcje

Fotografia cyfrowa daje wiele nowych sposobności w zakresie wykonywania zdjęć. Znając sposobności swego aparatu cyfrowego możemy wyprodukować obrazy . Jakie funkcje w naszych aparatach cyfrowych może wykorzystywać podczas robienia fotografii? Podstawowe funkcje w każdym aparacie wiążą się z możliwością ustawienia ekspozycji oraz z podglądem głębi ostrości. Przydatnym rozstrzygnięciem w przypadku aparatów cyfrowych jest elektroniczny wizjer, w którym wyświetlane są najbardziej istotne informacje o ujęciu.

Funkcją, z której w szczególności chętnie korzystają miłośnicy zdjęć cyfrowej, jest sposobność podglądu wykonanego fotografię za pomocą wyświetlacza LED. Dzięki temu można sprawdzić, czy zdjęcie jest wystarczająco ostre, oszacować jego kompozycję i inne elementy. Ciekawą funkcją aparatów cyfrowych jest histogram, który pokazuje zarówno rozmieszczenie pikseli, jak i poziom jasności ilustracje w poszczególnych miejscach zdjęcia. Dzięki tej funkcji prawie każdy fotograf ma możliwość zaraz przekonać się, czy przygotowane przez niego przed chwilą zdjęcie jest poprawne pod kątem technicznym. Niektóre aparaty kompaktowe, w jaki sposób i cyfrowe lustrzanki, mają dodatkowe funkcje znacznie zwiększające sposobności zastosowania aparatu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom tradycyjny aparat cyfrowy może służyć również jako kamera. Dzieje się tak dzięki coraz w znaczącej liczbie sytuacji stosowanemu trybowi wideo oraz możliwości zapisu dźwięku. Przydatną funkcją jest też ta, która zezwala na zapis serii zdjęć. Daje to możliwość zaprojektowania kilku zdjęć w ciągu sekundy, choć trzeba pamiętać, że w takiej okoliczności jakość zdjęć będzie nieco gorsza.

Fotograf w Krakowie
Każdy, kto choć raz był na Wawelu, zdaje sobie sprawę z majestatyczności tego obiektu. Wzgórze na krakowskim przedmieściu zachwyca nie tylko swoją wielkością, niemniej jednak głównie urokiem. Miasto to przyciąga wielu artystów.

Na ulicach można spotkać malarzy, rzeźbiarzy, a w co drugim rogu stoi zapalony fotograf. Kraków poniekąd jest świątynią artystów. Odnajdują oni tam to, co poprzednio było dla nich nieznane. Na wawelskich murach szukają śladów historii, śladów spersonalizowanych dziejów. I co ważne, w Krakowie spotkać można nie tylko Polaków, ale też wielu obcokrajowców, którzy zafascynowani są siedzibą polskich królów. Miasto szczególnie obfituje w Litwinów, którzy to, choćby nie wolą się do tego przyznać – w mniejszym lub większym stopniu czują się Polakami.
Wawel jest również miejscem kultu. Znajduje się tam bowiem jedna z najlepiej znanych polskich katedr w całej Europie. Turyści z całego Świata przybywają na krakowskie przedmieście ażeby tylko móc usłyszeć dźwięk Dzwonu Zygmunta. Jest to chwila zadumy i wewnętrznych refleksji. Piorunujący odgłos dzwonu przenika do głębi wszystkich, którzy go słyszą. Jednakże doświadczyć tego wydarzenia mogą tylko nieliczni, bo w jaki sposób wiadomo dzwon bije w tylko w chwilach bardzo bardzo poważnych dla Krakowa czy też dla samej Polski. W obecnym tysiącleciu serce dzwonu poruszyło się tylko sześć razy. W każdej sytuacji po głównych wydarzeniach w dziejach mojej ojczyzny.
Sam Kraków to jednakże nie tylko zabytki, niemniej jednak też ładny pejzaż i wielkie dzieła natury. Nikt chyba nie zaprzeczy, że Dolina Krakowska to jedna z najpiękniejszych dolin Polski. Stojąc w dole, wśród skałami możemy poczuć, w jaki sposób mali jesteśmy w stosunku do natury, która to codziennie daje nam życie. Zatem jest to perfekcyjne miejsce, aby oddać hołd przyrodzie i poczuć się nierozerwalnie z nią związanym.

Ziemia krakowska zachwyca wszystkich. Zarówno tych, co widzą ją 1-wszy raz, jak i tych, co stąpają po niej wielokrotnie. Zatem dawną siedzibę polskich królów z pewnością można nazwać najpiękniejszym miastem naszego kraju. Odważni nazywają ją też „wnętrzem Polski”, po w tym w tym momencie miejscu narodziła się polska historia.

Źródło informacji: fotograf.

0 komentarze:

Prześlij komentarz