wtorek, 17 lutego 2015

Coraz w dużej liczbie przypadków mówi się o ekologicznych sposobach na ogrzewanie domu lub ogrzewanie wody. Jednakże by móc skorzystać z takich sposobności najpierw trzeba dość dużo zainwestować. Bycie eko mimo, że jest modne, nie jest tanie. I nie zapowiada się na to, żeby w ciągu kilku najbliższych lat miało potanieć.Najpopularniejsze jest budowanie domowej elektrowni słonecznej. Panele słoneczne można kupić dosłownie w hurtowniach z materiałami budowlanymi albo w sklepach internetowych. Z pewnością potrzebny będzie fachowiec (najbardziej z certyfikatem) do ich montażu, ponieważ w zapewnień każdego zestawu jasno określone jest, że producent nie ponosi odpowiedzialności, gdy my podłączymy coś źle i elektrownia nie będzie działać.

Ogniwa słoneczne w większości montowane są na dachach, niemniej jednak można je też postawić w ogródku na specjalnym stojaku, dzięki któremu będą stosownie nachylone do promieni słonecznych, które będą na nie padać. Wyłącznie wówczas, gdy panele fotowoltaiczne będą należycie nachylone taka domowa elektrownia będzie poprawnie pracować.

Ilość montowanych paneli solarnych zależy przede wszystkim od tego czy zestaw posiada pomóc w ogrzewaniu ciepłej wody czy także posiada wspierać ogrzewanie centralne i podgrzewanie wody. Im większy dom, więcej mieszkańców i większe zapotrzebowanie na ciepło i wodę, tym więcej paneli należało będzie zamontować. Jednakże trzeba liczyć się z tym, że w naszym klimacie samą instalacją solarną nie ogrzejemy domu. Musi ona być wspomagana przez piece czy kominki, by funkcjonować cały rok.

Zobacz tutaj: ogniwa słoneczne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz