wtorek, 10 lutego 2015

Jeżeli już nie mamy samolotu, helikoptera, lub chociaż szybowca nakręcenie filmu z lotu ptaka będzie dość trudnym celem. Chyba że użyjemy do tego celu quadrocoptera. Ten swoisty model helikoptera posiadający cztery śmigła daje możliwość na stabilny lot, oryginalne filmy i wykonywanie akrobacji, które niekoniecznie są możliwe w sytuacji większych maszyn.

Drony to idealne urządzenia to przenoszenia niewielkich ładunków. Im bardziej doskonałe kierowanie wielowirnikowcem w powietrzu, tym większa szansa na idealny film. Aby go natomiast uzyskać potrzebna jest kamera o bardzo niewielkich wymiarach. Właśnie nie jest konieczne wykorzystanie kamery płytkowej, natomiast jest to już rozwiązanie sprawdzone i warto je wziąć pod uwagę.

Sterowanie quadrocopterem jest możliwe poprzez specjalnego pilota. Chłopcy i dziewczęta, które preferują techniczne nowinki, mogą w sytuacji bardziej zaawansowanych modeli wypróbować aplikację do smartphonea. Daje możliwość ona między innymi na sterowanie wysokością mojej maszyny z ziemi i obserwowanie jej lotu.

Należy pamiętać, że normalne quadrocoptery posiadają ograniczony czas pracy. Ich lotem możemy cieszyć się przez maksymalnie piętnaście minut. Potem konieczna jest wymiana akumulatora na naładowany. Dlatego jeżeli zamierzamy dzień wykorzystywany na filmowanie, musimy mieć to na uwadze. Z zapasowych części polecam zaopatrzyć się też w dodatkowe śmigła quadrocopter. Zdarza się, że daje możliwość to na inny tryb lotu, zdarza się, że pomaga w pracy, o ile jedno ze śmigieł ulegnie uszkodzeniu nie należy w tym samym momencie wracać do domu.

Polecam ujrzeć: quadrocopter.

0 komentarze:

Prześlij komentarz