niedziela, 19 marca 2017

Blog internetowy czyli miejsce gdzie można pisać prawie że o wszystkim. Blogerem dzisiaj ma możliwość zostać każdy, wystarczy jedynie chęć dzielenia się ze światem swoimi przemyśleniami, swoją wiedzą, umiejętnościami.Ale nie wolno zapominać, że właściwie każdy blog musi jakoś się prezentować, musi być widoczny w internecie, musi po prostu zdobywać popularność. Dlatego niech zaczynający bloger nie koncepcji, że wystarczy posiadać intuicyjnośćprostota pisania aby zostać liderem, spijać śmietankę jako najlepszy bloger w kraju. Nic z tych rzeczy, trzeba poznać wiele prawd o tworzeniu, początkowych krokach w blogosferze.
Wybór nazwy bloga, zakup miejsca na serwerze. Kto na pewno będzie chciał to może się bawić w osadzanie własnego bloga na darmowych platformach blogerskich. Polecam jednak być profesjonalistą w każdym calu i zdecydowanie postawić na blog na porządnym hostingu i wybranej przez siebie domenie.
Grafika, wygląd, prezencja. Informacje na blogu to jedno, jego wygląd to drugie. Obie sfery posiadają się przenikać, tutaj nie ma wyjścia, tutaj wszystko posiada być wykonane jak należynależy czyli oprócz znakomitych wpisów polecam i pamiętać o realizacji grafiki na blogu, zrobieniu czegoś miłego i elastycznego w odbiorze.
Narzędzia wspomagające prowadzenie bloga. Prawie każdy bloger chce wiedzieć kto go czyta. Każdy potrzebuje też odpowiednich multimediów w postaci choćby fotografii i korzystanie ichniejszym zgodnie z prawem. Dlatego bardzo dobrze jest zapoznać się zarówno z wtyczkami do blogów jak i sprawdzać portale oferujące darmowe wykorzystywanie zdjęć.
Promocja bloga na przykład. w social media. Współcześnie obecność w social media to podstawa. Zaleca się używanie z tej formy kontaktu z potencjalnymi czytelnikami, szukaniem nowych odbiorców. Zasięg przykładowo. facebooka czy twittera jest ogromny

Sprawdź również informacje na stronie: http://rfmfm.com.pl.

0 komentarze:

Prześlij komentarz