poniedziałek, 21 października 2013

Moje problemy ze zdrowiem

Bardzo wiele osób odczuwa ogromny strach przed wizytą u lekarza urologa. Zazwyczaj jest także tak, że te wizyty są odwlekane w jaki sposób najdłużej mimo pojawienia się problemu oraz dodatkowo odczuwania dyskomfortu.

Niestety strach paraliżuje tak bardzo, że ciężko się przemóc. Szczególnie stresują się mężczyźni, którzy straszliwie boją się badania przez odbyt, które jest zasadniczym badaniem w diagnostyce chorób prostaty. Jednak takie odwlekanie wizyty może się skończyć nowotwory nerek i wtedy następują sporo większe kwestie. Należy powiedzieć, że urolog to jest dokładnie tak samo jak prawie każdy inny lekarz i jego zadaniem jest zbadanie nas , a ponadto wyleczenie. Idąc na wizytę warto zadbać o własną higienę osobistą, ponieważ będą wykonywane badania przedmiotowe polegające na obejrzeniu , a oprócz tego badaniu dotykiem zewnętrznych narządów płciowych. W trakcie wizyty robione jest także usg na które zalecane jest przyjście z całym pęcherzem.

Jeżeli uprzednio nie poszliśmy zrobić sobie badania moczu to podczas takiej wizyty możemy zostać poproszeni, o oddanie moczu do specjalnego urządzenia, które nazywane jest uroflowmetrem i dzięki temu lekarz otrzymuje odpowiedź jak wygląda wymianę moczu przez cewkę moczową w czasie. Jeszcze raz należy zaznaczyć, że urolog jest w jaki sposób każdy inny lekarz i należy go odwiedzać jeśli jedynie pojawi się problem albo objawy. Warto o tym pamiętać, a priorytetowo jeśli chodzi o mężczyzn, którzy narażeni są na nowotwory pęcherza, nerek oraz prostaty.

0 komentarze:

Prześlij komentarz