czwartek, 30 lipca 2015

Przygotowania czas zacząć

Wydawałoby się, że dopiero przed chwilą rozpoczęły się wakacje, jednakże nieubłaganie, wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Dla wielu rodziców oznacza to konieczność zainteresowania się podręcznikami dla dziecka do dalszej klasy. Jednak, poza niezbędnym zapleczem merytorycznym, dzieciom - wyjątkowo tym młodszym - przyda się też właściwa wyprawka.

W młodszych klasach szkoły podstawowej, jak też w tak zwanej zerówce dzieci, oprócz typową nauką, wykonują również bardzo wiele różnorodnych prac plastycznych, które wpływają na sprawność ich dłoni, przygotowują je do edukacji pisania liter i cyfr. W tym celu dzieci rysują, malują farbami, wycinają, lepią z plasteliny, tworzą wydzieranki z gazet czy papierów kolorowych i podejmują kilka innych aktywności.

Szkoła na nieszczęście w zdecydowanej większości przypadków nie zapewnia materiałów do takich prac. Polecam zadbać, by dziecku niczego nie brakowało i ażeby mogło ono całkowicie korzystać z zajęć. W takiej wyprawce mogą znaleźć się przykładowo kredki milan i plastelina astra. Nie zapominajmy także o plecaku, w którym pociecha będzie mogła nosić najpotrzebniejsze rzeczy. Niewątpliwie sprawdzi się w tej roli plecak coolpack.

Dla niedużych dzieci bardzo na prawdę istotna jest otoczka, która towarzyszy przygotowaniom do rozpoczęcia nauki. W zdecydowanej większości przypadków nieco lękają się pójścia albo powrotu po wakacjach do szkoły. Zestaw nowych przyborów ma możliwość być dla nich nagrodą za przełamanie tego lęku i dodatkową zachętą do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach. Należy jest maksymalnie ułatwić im start szkolny.

Zobacz: colorino.

0 komentarze:

Prześlij komentarz