sobota, 5 lipca 2014

Piękna podłoga

Gdy przychodzi w końcu czas na remont domu, w większości wypadków zaczynamy od malowania ścian, odświeżania dekoracji, kupujemy nowe meble – jednak jeśli przychodzi czas na poważniejszy remont domu, na całkowitą odmianę pomieszczeń, zaczynamy oczywiście od wymiany, bądź położenia nowych (jeśli dopiero się wybudowaliśmy) podłóg.

W sklepach remontowo-budowlanych znajdziemy multum intrygujących inspiracji i pomysłów na podłogi w naszych domach i mieszkaniach. Znajdziemy dziesiątki a dosłownie setki rodzajów paneli, płytek, podłóg drewnianych, parkietów, wykładzin, dywanów – choć te jednak są używane dziś już bardzo rzadko, gdyż ciężko je utrzymać w czystości, a zwłaszcza Ci którzy są alergikami powinni wystrzegać się takich rozwiązań w swoich domach i mieszkaniach. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością ciekawe panele, na których położymy nie za duży dywanik, pasujący do wnętrza danego pomieszczenia. Dywany są świetnym rozstrzygnięciem w pokoiku dziecka, w sypialni a wręcz w salonie, gdzie mamy miejsce do siedzenia. Dywan posiada nam służyć jako detal dekoracyjny, ale głównie, ażeby było nam cieplej w nogi, wyjątkowo kiedy nie mamy ogrzewania podłogowego. W pomieszczeniu gdzie zlokalizowana jest choć malutki dywan w tej samej chwili jest przyjemniej i przytulniej.

Bardzo modne są dziś parkiety, ze stuprocentową pewnością trzeba o nie należycie dbać, niemniej jednak prawdziwe Panie Domu nie będą miały z tym dylematu. Do parkietów jednak, dywany nie pasują, wyjątkowo kiedy parkiety są drewniane; podłogi drewniane dają już same w sobie kilka ciepła. Poszukajcie przed remontem pubudzających ciekawość inspiracji, w sieci w różnego rodzaju poradnikach, gazetach, czasopismach, ze stuprocentową pewnością znajdziecie pomysły na remont własnego domu.

Więcej: remont.

0 komentarze:

Prześlij komentarz